Results

Κολύμβηση - Αποτελέσματα

ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ

14-15ΜΑΪΟΥ 2016

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

13147511 10157019423905595 8324851758048505908 o

Διεξάχθηκε το Σαββατοκύριακο 14 & 15 Μαΐου 2016, στο Ολυμπιακό Κολυμβητήριο Λάρνακας, Παγκύπρια Ημερίδα Πρόκρισης. Στην ημερίδα συμμετείχαν έφηβοι ηλικίας 13 – 18 χρονών (έτος γέννησης 1998-2003), στις κατηγορίες Νέων/Νεανίδων, Παίδων/Κορασίδων, Παμπαίδων Α΄/Παγκορασίδων Α΄ και Παμπαίδων Β΄/Παγκορασίδων Β΄.

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε η ημερίδα για τους κολυμβητές μας, αφού φωτογραφήθηκαν όλοι μαζί, φορώντας τις καινούριες φόρμες του ΝΟΑ, μαζί με το λάβαρο του ομίλου μας. Ο Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου συμμετείχε με επιτυχία και σε αυτή την ημερίδα. Οι κολυμβητές μας προσπάθησαν και πέτυχαν πολύ καλές θέσεις καθώς και νέες παγκύπριες επιδόσεις. Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους κολυμβητές και στους προπονητές τους.

Τις θέσεις που πέτυχαν οι κολυμβητές του ΝΟΑ μπορείτε να τις δείτε στην ιστοσελίδα του ΚΟΕΚ, πατώντας στον πιο κάτω σύνδεσμο:

http://koek.org.cy/pagkipria-imerida-prokrisis-14-15-meou-2016-olimpiako-kolimvitirio-larnakas/

Πρώτες θέσεις στις κατηγορίες πέτυχαν:

  1. 1.Ελεύθερο 100μ. Ανδρών
Νέων
1η θέση Τουμάζου Ιωάννης 00:55:03
Παίδων
1ηθέση Μιτσίδης Κωνσταντίνος 00:56:06
Παμπαίδων Α΄
1η θέση Μούγης Σοφοκλής 00:58:79
2η θέση Κωνσταντίνου Χαράλαμπος 00:59:31
Παμπαίδων Β΄
1η θέση Μιτέλλας Μαρίνος 01:01:36
     
  1. 2.Ελεύθερο 100μ. Γυναικών
Νεανίδων
1η θέση Καραμάνου Χρυσούλα 00:59:89
Κορασίδων
2η θέση PetrovaKhristina 01:01:33
Παγκορασίδων Α΄
2η θέση Κυριάκου Σωτηρία 01:05:32
Παγκορασίδων Β΄
3η θέση Μιχαήλ Άντρεα 01:06:72
     
  1. 3.Πρόσθιο50μ. Ανδρών
Νέων
1η θέση Στυλιανού Γιώργος 00:33:33
Παίδων
2η θέση Θεμιστοκλέους Μάριος 00:32:81
Παμπαίδων Α΄
1η θέση Πανάρετος Παναγιώτης (Ν.Π.Ε.) 00:33:06
Παμπαίδων Β΄
1η θέση Ελευθερίου Στέφανος 00:35:12
     
  1. 4.Πρόσθιο 50μ. Γυναικών
Κορασίδων
1η θέση Σωτηρίου Ραφαέλλα 00:35:88
3η θέση Zelmanova Elizabeth 00:37:64
Παγκορασίδων Α΄
1η θέση Χαρίτου Σταυρινή 00:40:15
     
  1. 5.400μ. Μικτή Ατομική - Ανδρών
Παίδων
2η θέση Κουσής Πέτρος 05:03:64
Παμπαίδων Β΄
1η θέση Νικολάου Αντώνης 05:56:87
2η θέση Δημητρίου Κωνσταντίνος 06:24:33
3η θέση Χριστοφόρου Αχιλλέας 06:35:36
     
  1. 6.400μ. Μικτή Ατομική - Γυναικών
Νεανίδων
1η θέση Παρασκευοπούλου Κυπριανή 05:34:77
2η θέση Κυριάκου Λουκία 05:44:72
Κορασίδων
3η θέση Σιακαλλή Μαρία 06:23:87
     
  1. 7.100μ. Ύπτιο - Ανδρών
Παμπαίδων Α΄
1η θέση Μούγης Σοφοκλής 01:03:65
     
  1. 8.100μ. Ύπτιο - Γυναικών
Κορασίδων
1η θέση PetrovaKhristina 01:12:06
θέση Λυσάνδρου Ελευθερία 01:13:55
Παγκορασίδων Α΄
2η θέση Παρίση Μαριάννα 01:17:27
Παγκορασίδων Β΄
3η θέση Sytnier Diana 01:20:90
     
  1. 9.50μ. Πεταλούδα - Ανδρών
Παίδων
1η θέση Σιδηρόπουλος Μάξιμος 00:28:60
Παμπαίδων Α΄
3η θέση Παρασκευάς Κωνσταντίνος 00:29:54
Παμπαίδων Β΄
1η θέση Μιτέλλας Μαρίνος (Ν.Π.Ε.) 00:28:94
2η θέση Δημητρίου Κωνσταντίνος 00:37:15
     
  1. 10.50μ. Πεταλούδα - Γυναικών
Κορασίδων
1η θέση Schegoleva Alexandra (Ν.Π.Ε.) 00:27:92
θέση ΧατζηχριστοφήΜαρίσαΣτέφανη 00:31:74
Παγκορασίδων Α΄
1η θέση Κυριάκου Σωτηρία 00:32:17
2η θέση Χαρίτου Σταυρινή 00:32:55
3η θέση Νησιώτη Άννα 00:36:32
Παγκορασίδων Β΄
2η θέση Χατζηκυριάκου Ναταλία 00:32:18
     
  1. 11.400μ. Ελεύθερο - Ανδρών
Παμπαίδων Β΄
3η θέση Νεοφύτου Αντώνης-Νικόλας 05:08:37
     
  1. 12.400μ. Ελεύθερο – Γυναικών
Κορασίδων
2η θέση Γεωργίου Μαρή 05:00:55
Παγκορασίδων Α΄
3η θέση Ιωαννίδη Φωτεινή 04:57:91
     
  1. 13.200μ. Πρόσθιο - Ανδρών
Παίδων
1η θέση Ελευθερίου Ραφαήλ 02:31:82
Παμπαίδων Β΄
1η θέση Ελευθερίου Στέφανος 02:43:22
     
  1. 14.200μ. Πρόσθιο- Γυναικών
Κορασίδων
1η θέση Σωτηρίου Ραφαέλλα 02:55:65
2η θέση Zelmanova Elizabeth 02:58:59
Παγκορασίδων Α΄
1η θέση Χατζηπαύλου Δέσποινα 03:19:30
Παγκορασίδων Β΄
1η θέση Μιχαήλ Άντρεα 03:01:54
     
  1. 15.200μ. Πεταλούδα - Ανδρών
Νέων
1η θέση Αβραάμ Ανδρέας 02:23:20
Παμπαίδων Α΄
1η θέση Βαρνάβα Ανδρέας 02:25:61
     
  1. 16.200μ. Πεταλούδα - Γυναικών
Κορασίδων
1η θέση Πετρούλια Παρασκευή 02:31:36
Παγκορασίδων Β΄
2η θέση Βάσιλα Ελένη 02:57:15
3η θέση Ευσταθίου Άντρεα 03:05:12
     
  1. 17.200μ. Ελεύθερο - Ανδρών
Νέων
1η θέση ΤουμάζουΙωάννης 02:02:22
Παμπαίδων Β΄
3η θέση Ζένιου Ζήνωνας 02:27:24
     
  1. 18.200μ. Ελεύθερο - Γυναικών
Νεανίδων
1η θέση Καρμάνου Χρυσούλα 02:12:90
2η θέση Παρασκευοπούλου Κυπριανή 02:21:35
3η θέση Κυριάκου Λουκία 02:21:81
Παγκορασίδων Α΄
3η θέση Ιωαννίδη Φωτεινή 02:21:08
Παγκορασίδων Β΄
1η θέση Μιχαήλ Άντρεα 02:24:82
     
  1. 19.100μ. Πρόσθιο - Ανδρών
Νέων
1η θέση Στυλιανού Γιώργος 01:11:66
Παίδων
2η θέση Ελευθερίου Ραφαήλ 01:11:36
Παμπαίδων Α΄
1η θέση Πανάρετος Παναγιώτης 01:11:84
Παμπαίδων Β΄
1η θέση Ελευθερίου Στέφανος 01:16:68
3η θέση Νικολάου Αντώνης 01:25:84
  1. 20.100μ. Πρόσθιο - Γυναικών
Κορασίδων
1η θέση PetrovaKhristina 01:18:65
2η θέση Σωτηρίου Ραφαέλλα 01:20:42
  1. 21.100μ. Πεταλούδα- Ανδρών
Παμπαίδων Α΄
3η θέση Παρασκευάς Κωνσταντίνος 01:06:62
Παμπαίδων Β΄
1η θέση Μιτέλλας Μαρίνος (Ν.Π.Ε.) 01:06:21
3η θέση Δημητρίου Κωνσταντίνος 01:23:59
  1. 22.100μ. Πεταλούδα - Γυναικών
Κορασίδων
1η θέση ΧατζηχριστοφήΜαρίσαΣτέφανη 01:12:74
3η θέση Μωυσέως Θέκλα 01:20:90
Παγκορασίδων Α΄
1η θέση Χαρίτου Σταυρινή 01:16:02
Παγκορασίδων Β΄
2η θέση Βάσιλα Ελένη 01:16:33
  1. 23.50μ. Ύπτιο - Ανδρών
Νέων
2η θέση Αναστασίου Μιχάλης 00:29:76
Παμπαίδων Α΄
1η θέση Μούγης Σοφοκλής (Ν.Π.Ε.) 00:29:49
3η θέση Σίταρου Στυλιανός 00:35:31
  1. 24.50μ. Ύπτιο - Γυναικών
Κορασίδων
2η θέση Στυλιανού Χριστίνα 00:33:95
3η θέση Λυσάνδρου Ελευθερία 00:34:31
Παγκορασίδων Α΄
1η θέση Παρίση Μαριάννα 00:36:55
Παγκορασίδων Β΄
3η θέση Sitnyer Diana 00:37:98
  1. 25.200μ. Μικτή Ατομική - Ανδρών
Νέων
1η θέση Τουμάζου Ιωάννης 02:18:31
Παίδων
1η θέση Τουμάζου Στέλιος 02:25:16
Παμπαίδων Β΄
1η θέση Ελευθερίου Στέφανος 02:37:25
  1. 26.200μ. Μικτή Ατομική–Γυναικών
Νεανίδων
2η θέση Παρασκευοπούλου Κυπριανή 02:37:82
3η θέση Κυριάκου Λουκία 02:39:07
Κορασίδων
1η θέση Schegoleva Alexandra (Ν.Π.Ε.) 02:27:65
Παγκορασίδων Α΄
2η θέση Χαρίτου Σταυρινή 02:48:38
Παγκορασίδων Β΄
2η θέση Μιχαήλ Άντρεα 02:44:18
  1. 27.1500μ. Ελεύθερο - Ανδρών
Παμπαίδων Β΄
2ηθέση Andrianov Nikita 20:47:83
3η θέση Νικολάου Αντώνης 21:11:00
  1. 28.50μ. Ελεύθερο - Γυναικών
Κορασίδων
2η θέση ΧατζηχριστοφήΜαρίσαΣτέφανη 00:28:97
Παγκορασίδων Α΄
3η θέση Κυριάκου Σωτηρία 00:30:02
  1. 29.50μ. Ελεύθερο - Ανδρών
Νέων
2η θέση Στυλιανού Γιώργος 00:26:53
Παίδων
2η θέση Μιτσίδης Κωνσταντίνος 00:25:70
3η θέση Σιδηρόπουλος Μάξιμος 00:25:74
Παμπαίδων Α΄
1η θέση Κωνσταντίνου Χαράλαμπος 00:27:29
3η θέση Πανάρετος Παναγιώτης 00:27:98
Παμπαίδων Β΄
1η θέση Μιτέλλας Μαρίνος (Ν.Π.Ε.) 00:27:67
  1. 30.800μ. Ελεύθερο - Γυναικών
Κορασίδων
1η θέση Πετρούλια Παρασκευή 09:58:50
3η θέση Γεωργίου Μαρή 10:20:70
Παγκορασίδων Α΄
2η θέση Χατζηπαύλου Δέσποινα 11:32:97
  1. 31.200μ. Ύπτιο - Ανδρών
Παμπαίδων Α΄
1η θέση Μούγης Σοφοκλής (Ν.Π.Ε.) 02:18:10
  1. 32.200μ. Ύπτιο - Γυναικών
Κορασίδων
1η θέση Στυλιανού Χριστίνα 02:38:87
3η θέση Μωυσέως Θέκλα 02:51:77
Παγκορασίδων Α΄
2η θέση Παρίση Μαριάννα 02:42:36
3η θέση Νησιώτη Άννα 02:58:64
Παγκορασίδων Β΄
3η θέση Κουσή Άννα 03:05:67

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την αξιοπρεπή παρουσία τους κι ένα μεγάλο μπράβο για την καθημερινή τους προσπάθεια.

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

23-24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

Διεξάχθηκε το Σαββατοκύριακο 23 & 24 Απριλίου 2016, στο Ολυμπιακό Κολυμβητηρίου Λεμεσού, ημερίδα προαγωνιστικής κατηγορίας. Στην ημερίδα συμμετείχαν παιδιά ηλικίας 9-12 χρονών (έτος γέννησης 2004-2007).

Ο Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου συμμετείχε με επιτυχία και σε αυτή την ημερίδα. Οι μικροί κολυμβητές μας προσπάθησαν και πέτυχαν πολύ καλές θέσεις. Ένα μεγάλο «Μπράβο» στα δελφινάκια μας και στους προπονητές τους που εργάζονται ακούραστα μαζί τους.

Τις θέσεις που πέτυχαν οι κολυμβητές του ΝΟΑ μπορείτε να τις δείτε στην ιστοσελίδα του ΚΟΕΚ, πατώντας στον πιο κάτω σύνδεσμο:

http://koek.org.cy/imerida-proagonistikis-katigorias-23-24-apriliou-2016-olimpiako-kolimvitirio-lemesou/

Πρώτες θέσεις πέτυχαν:

  1. 1.Πρόσθιο 50μ. Ανδρών
11 χρονών
1η θέση Κούμας Μάξιμος 00:39:04
12 χρονών
3η θέση Σαρρής Γιώργος 00:41:24
  1. 2.Πρόσθιο 50μ. Γυναικών
10 χρονών
3η θέση Πέτσα Δανάη 00:54:21
11 χρονών
1η θέση Τουμάζου Πολυξένη 00:39:49
2η θέση Ιωαννίδου Ασπασία 00:42:14
12 χρονών
1η θέση Ιωάννου Ιζαμπέλλα 00:40:12
2η θέση Νησιώτη Ειρήνη Αγάθη 00:42:40
  1. 3.50μ. Πεταλούδα - Ανδρών
10 χρονών
3η θέση Πέτρου Σωτήρης 00:43:15
11 χρονών
1η θέση Βότσης Χρήστος 00:37:35
12 χρονών
3η θέση Κυριάκου Ηλίας 00:35:37
  1. 4.50μ. Πεταλούδα - Γυναικών
10 χρονών
1η θέση Cui Ying Jie 00:38:53
11 χρονών
2η θέση Γεωργιάδη Μαγδαληνή 00:39:50
  1. 5.400μ. Μικτή Ατομική- Ανδρών
12 χρονών
1η θέση Ταλιαδώρος Ανδρέας 06:04:51
  1. 6.100μ. Ύπτιο - Ανδρών
9 χρονών
3η θέση Χατζηιωνάς Κυριάκος 01:45:78
10 χρονών
3η θέση ΒασιλούδηςΠαγιάτας Ορφέας 01:39:44
11 χρονών
2η θέση Σάββα Γιώργος 01:27:37
12 χρονών
1η θέση Αναστασιάδης Ανδρέας 01:19:58
  1. 7.100μ. Ύπτιο - Γυναικών
11 χρονών
2η θέση Παναρέτου Μαρία 01:26:82
  1. 8.200μ. Πρόσθιο - Ανδρών
11 χρονών
1η θέση Κούμας Μάξιμος 03:17:62
12 χρονών
1η θέση Σαρρής Γιώργος 03:14:63
  1. 9.200μ. Πρόσθιο - Γυναικών
11 χρονών
2η θέση Ιωαννίδη Ασπασία 03:28:46
12 χρονών
1η θέση Ιωάννου Ιζαμπέλλα 03:01:89
3η θέση Νησιώτου Ειρήνη Αγάθη 03:21:43
  1. 10.50μ. Ελεύθερο - Γυναικών
10 χρονών
2η θέση Στυλιανού Μαρίνα 00:36:59
11 χρονών
1η θέση Τουμάζου Πολυξένη 00:33:32
2η θέση Αγιομαμίτου Χριστίνα 00:33:52
12 χρονών
3η θέση Βάσιλα Μαρία 00:32:44
  1. 11.50μ. Ύπτιο - Γυναικών
11 χρονών
1η θέση Παναρέτου Μαρία 00:39:77
3η θέση ΠαρίσηΆντρεα 00:40:47
12 χρονών
3η θέση Αυξεντίου Νικολίνα 00:41:40
  1. 12.50μ. Ύπτιο - Ανδρών
12 χρονών
2η θέση Αναστασιάδης Ανδρέας 00:37:14
  1. 13.200μ. Ελεύθερο - Ανδρών
12 χρονών
3η θέση Σαρρής Μιχάλης 02:29:69
  1. 14.100μ. Πεταλούδα - Ανδρών
12 χρονών
2η θέση Ταλιαδώρος Ανδρέας 01:15:51
  1. 15.200μ. Μικτή Ατομική - Γυναικών
10 χρονών
2η θέση Cui Ying Jie 03:18:80
11 χρονών
2η θέση Αγιομαμίτου Χριστίνα 03:09:19
12 χρονών
1η θέση Βάσιλα Μαρία 03:02:41
  1. 16.200μ. Μικτή Ατομική - Ανδρών
11 χρονών
3η θέση Σάββα Γιώργος 03:04:77
  1. 17.200μ. Ύπτιο - Γυναικών
11 χρονών
3η θέση Παναρέτου Μαρία 03:13:70
  1. 18.100μ. Πρόσθιο - Γυναικών
11 χρονών
1η θέση Τουμάζου Πολυξένη 01:33:56
12 χρονών
1η θέση Ιωάννου Ιζαμπέλα 01:25:89
3η θέση Νησιώτου Ειρήνη Αγάθη 01:34:54
  1. 19.100μ. Πρόσθιο - Ανδρών
11 χρονών
1η θέση Κούμας Μάξιμος 01:25:78
  1. 20.800μ. Ελεύθερο - Ανδρών
12 χρονών
3η θέση Αναστασιάδης Ανδρέας 11:36:25
 
 
 
 
The Pancyprian Individual Swimming Competition took place on February 9-10 2013 for Boys & Girls between the ages 11-13 and categories A,B,C.
 
The Famagusta Nautical Club won more than one third of the metals (98 in total, having another 5 athletes in metals who were disqualified) with the remaining 9 Swimming Clubs sharing the rest.  A general result that gives us all confidence for a great future in our swimming competition.
 

πρόβλεψη

Ημερολογιο Εκδηλωσεων

February 2017
S M T W T F S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4